Centrul de zi pentru copii de la HOSPICE Casa Sperantei @ Daruieste ziua ta ~ 2019

Ajută-ne să-i scoatem din izolare pe copiii cu boli incurabile și cu prognostic de viață limitat.

La Centrul de zi pentru copii de la HOSPICE București, cei mici au parte de activități de terapie prin artă, ludoterapie, terapie cu animale și meloterapie, socializează și beneficiază de suport psihologic oferit de specialiștii noștri.

Circa 30 de copii participă lunar la activitățile centrului, fiind îngrijiți de o echipă formată din psiholog, asistenți medicali și voluntari. Activitățile au ca scop creșterea stimei de sine a copiilor, învățarea unei relaționări adecvate, gestionarea echilibrată din punct de vedere emoțional a situației medicale, precum și dezvoltarea abilităților practice. Familiile micilor pacienți primesc de asemenea sprijin prin crearea de grupuri de suport și au mai mult timp liber la dispoziție.

Cel mai frumos cadou de ziua mea este … cel de anul trecut!

Dragilor, De ziua mea îmi doresc să vă am din nou alături, în jurul aceluiași sentiment - că bucuria este întreagă doar dacă dăm din ea câ

Ziua mea = Zâmbetul lor

Nimic nu e mai frumos decât să împarți bucuria cu cei care au nevoie de ajutor. Anul acesta am hotărât să îmi dăruiesc ziua de naștere unei

Cel mai frumos cadou

Dragi prieteni De ziua mea îmi doresc foarte mult să îi susțin pe cei de la HOSPICE Casa Speranței, care de 26 de ani au in îngrijire pacienți,

Cel mai frumos cadou de ziua mea

In 32 de ani am primit multe cadouri si am invatat ca cel mai frumos cadou pe care ti-l poate face cineva este o bucatica din inima si din timpul sau.