The Enduroman Arch 2 Arc ~ 2015

Supporters:

Donations:

Raised:

La inceputul lunii iulie Andrei Rosu va lua startul in cel mai dificil ultra triatlon din lume: Enduroman Arch to Arc Triathlon este un triatlon de foarte mare distanta. Triatlonul incepe cu o alergare de 140 de km de la Marble Arch din Londra spre Dover pe coasta Kent, apoi continua cu un minim de 33,8 km de inot peste canalul Manecii spre coasta franceza si se termina cu o ultima etapa de bicicleta de 291km de la Calais catre Arcul de Triumf din Paris.

Cronometrul incepe de la Marble Arch din Londra si se opreste la Arcul de Triumf din Paris. Pana acum doar 18 atleti au reusit performanta de a termina acest triatlon.

"Va invit sa fiti alaturi de mine si HOSPICE Casa Sperantei pentru oferirea de ingrijire paliativa gratuita la domiciliu pacientilor (copii si adulti) cu boli incurabile." (Andrei Rosu)