Un centru socio-medical destinat copiilor la Adunatii Copaceni @ Semimaraton Targoviste ~ 2018

Dată: 20 May 2018

Semimaratonul Târgoviște este organizat de Asociația Respiro și susținut de AsoCromSteel și Class Park. Este unul dintre puținele evenimente de alergare din Româna la care participarea este gratuită, iar în 2018 se află la cea de a 3-a ediție, pe 20 Mai.

Probele de concurs sunt:

- Cursa populară, 2.5 km - Este probabil cea mai distractivă cursă, dedicată celor care n-au mai alergat înainte, sau copiilor.

- Micromaraton, 5 km - Cursă dedicată începătorilor care doresc să aibă un stil de viață sănătos bazat pe mișcare.

- Minimaraton, 10 km - Este cea mai scurtă cursă serioasă, pentru cei care doresc să abă experiența competiției.

- Semimaraton, 21 km - Cursa de jumătate a Maratonului este un efort care cere creșterea forței și a capacității de anduranță.

Te invităm să susții una dintre cauzele partenere sau oricare altă cauză în care crezi, la acest eveniment, devenind fundraiser voluntar pe galantom.ro.