Susține serviciile de îngrijire furnizate de HOSPICE Casa Speranței @ TriChall3nge ~ 2018

Dată: 16 September 2018

TriChallenge este cel mai mare triatlon din Europa de Sud-Est si a fost gazda a doua cupe Europene, ajungand astfel pe harta Europeana a Triatlonului.

Cea de-a 10 editie are loc pe 14-16 septembrie la Mamaia.

Anul acesta dupa o calatorie extraordinara de  10 ani organizatorii pregatesc o edititie de neuitat.

In acest spririt TriChall3nge se transforma in festival multisportiv care se va desfasura pe 3 zile, completand formatul cu proba de Aquatlon si proba H3RO -distanta half.

Desemena in premiera in cadrul TriChall3nge se vor desfasura trei campionate nationale:

Campionat National pe distanta half, Campionat National de proba sprint si Campionatul National de Aquatlon.

Nu in ultimul rand TriChall3nge va fi etapa premium in cadrul Cupa Romaniei Bittnet RTS.

Daca participi la acest eveniment, sustine cauza in care crezi, devenind fundraiser voluntar pe Galantom.ro.