Un centru socio-medical destinat copiilor la Adunatii Copaceni @ Icarus Florida UltraFest ~ 2018

Dată: 18 November 2018

Este o cursă de anduranță ce presupune 6 zile de alergare non-stop, în temperaturile ridicate din Fort Lauderdale (SUA).

Cursa nu are termeni limită intermediari, competiția fiind câștigată de atletul care reușește să alerge cea mai mare distanță în timpul total stabilit de organizatori.

Simbolizând ambiția înaltă a zborului, mitul lui Icar ne avertizează împotriva complacerii. În mod similar, alergarea ultra simbolizează dorința umană de împuternicire și ne avertizează împotriva propriilor limitări, a îndoielii de sine și a temerilor.

Icarus Florida UltraFest a fost organizat cu ideea că lucrurile cu adevărat eroice pot fi realizate de către noi toți - dacă suntem dispuși să punem timpul, energia și efortul cerut de un astfel de obiectiv.

Anl acesta, competiția se va desfășura în intervalul 12 – 18 Noiembrie.