Centrul de zi pentru copii de la HOSPICE Casa Sperantei @ Rotnest Channel Swim ~ 2019

Dată: 23 February 2019

In data de 23 februarie 2019, Rottnest Channel Swim Association va organiza evenimentul anual de traversare prin inot a Canalului Rottnest, situat in zona orasului Perth, din Australia.

In data de 23 februarie 2019, Rottnest Channel Swim Association (RCSA https://rottnestchannelswim.com.au/) va organiza evenimentul anual de traversare prin inot a Canalului Rottnest, situat in zona orasului Perth, din Australia, intre plaja Cottesloe si insula Rottnest, aflata la 20 kilometri in largul Oceanului Indian.

Proba presupune inotul de anduranta in ape deschise, neasistat, fara neopren sau alte instrumente menite sa faciliteze inotul, beneficiind doar de directionarea echipajului, cu tehnica GPS si hranirea cu ajutorul vaslasului, atingerea caiacului fiind interzis.