Susține serviciile de îngrijire furnizate de HOSPICE Casa Speranței @ Run & care! Facem bine în pași de alergare

Dată: 20 June 2020

Echipă antrenată în fapte bune, ne-ați arătat de multe ori puterea pe care o are împreună, am trecut linii de finish de mână și am adus îngrijire gratuită și speranță acolo unde era cea mai mare nevoie. Acum, facem din nou bine în pași de alergare.

Aleargă oricând, în intevalul 05:00 – 22:00, în orice parc din România, în ritmul tău (cel puțin 2 km, maximum 42 km).

Înregistrează-ți traseul cu orice aplicație pentru alergat și da-i share pe Facebook cu hastagul #rompetrolhospice (postarea trebuie să fi publică)

Pentru fiecare kilometru alergat, Rompetrol donează pentru HOSPICE un litru de carburant, iar medicii și asistenții vor ajunge mai ușor acasă la copiii și adulții care au nevoie urgentă de ajutor.

Echipele de home care ale HOSPICE fac 15.000 de vizite pe an la domiciliul pacienților și le oferă sprijin și îngrijire gratuită acasă, acolo unde fiecare dintre noi își dorește să fie în momentele grele.
Run & care!