Team HOSPICE@Raiffeisen Bank Bucharest Marathon ~ 2015

Dată: 04 October 2015
4 octombrie nu este o zi oarecare. 4 octombrie este #ceamaibunazi ca sa faci PASI MARI pentru SPERANTA, la Maratonul International Bucuresti. Intr

4 octombrie nu este o zi oarecare.

Intra pe  team.hospice.ro  si inscrie-te la una din cursele competitiei.

Te vom asteapta in Piata Constitutiei cu zambete si multa energie pozitiva, iar pasii tai se vor transforma in sprijin si incurajari pentru cei angajati intr-o cursa mult mai grea.

Fii parte din cea mai mare echipa a maratonului si dedica efortul tau copiilor si adultilor care infrunta o boala incurabila. Pentru ei, HOSPICE Casa Sperantei exista in Romania de 23 de ani. Organizatia ofera bolnavilor si familiilor acestora servicii gratuite de ingrijire paliativa acasa, in unitățile proprii si in spitalele partenere. Din 1992 până acum, 17.500 de oameni au găsit alinare la HOSPICE. Ei și familiile lor au primit sprijin atunci când au avut nevoie și au aflat cum își pot păstra demnitatea în fața bolii.

Daruieste si tu SPERANTA, alaturi de HOSPICE.

Iti multumim pentru sustinere!

Daca ai nevoie de ajutor, idei, incurajari, intrebari legate de competitie sau vrei sa te implici in alte evenimente HOSPICE, te rugam sa ne contactezi prin e-mail la ana.jelescu@hospice.ro sau sa ne suni la (+4)0733.773.579.