Alerg 42km la Transmaraton 2021 pentru copii de la Școala HOSPICE!

Andrei Agafița Fundația HOSPICE Casa Speranței

Vreau să fac o donaţie!

Salut prietene, sunt Andrei și pe data de 12 septembrie alerg 42km la Transmaraton, care este competiția cu cel mai spectaulos traseu de șosea din România

Din cauza situației pandemice nu am mai participat de peste 2 ani la nici o competitie și sunt foarte entuziasmat și recunoscător că sunt sănătos și că pot să paricip acum.

Cu această ocazie am ales să susțin Hospice Casa Seprantei pentru a susține proiectul: Școala Hospice care oferă servicii de educație și îngrijire paliativă copiilor care suferă de boli incurabile.

Sunt și eu părinte a doi copii minunați și îmi imaginez ce poate să fie acum la început de an școlar în sufletul unui părine ce are un copil bolnav care merită și el să aibă acces la eduatie.

Te rog mult să mă susții și tu în acest demers cu o donație pe platforma Galantom pe această pagină, apăsând butonul verde "VREAU SĂ FAC O DONAȚIE" pentru ca împreună să  oferim o șansă la educație copiilor care au nevoie de susținerea noastă.

Îți mulțumesc mult pentru contribuție și ajutor!

Recomandă-le prietenilor această campanie.

în beneficiul

HOSPICE Casa Sperantei este o organizatie de caritate neguvernamentala infiintata la Brasov, in anul 1992, la initiativa britanicului Graham Perolls, cu scopul introducerii si dezvoltarii serviciilor specializate de ingrijire pentru bolnavii incurabili in stadii avansate. Este prima unitate de acest fel din Romania si centru de excelenta pentru Europa de Est, in domeniul ingrijirii paliative.

HOSPICE Casa Speranței oferă servicii de îngrijire paliativă copiilor și adulților care suferă de boli incurabile. Serviciile sunt oferite în centre de zi, ambulatorii și unități proprii pentru internare din Brașov și București, la domiciliul pacienților și în spitalele partenere. Întregul sprijin al fundației este gratuit și oferit necondiționat bolnavilor și familiilor acestora, indiferent de condiția materială, starea socială și mediul din care provin pacienții. HOSPICE este o casă, un refugiu și un simbol care ne amintește tuturor că nu suntem singuri și că ne putem alia pentru a crea clipe de normalitate, atunci când până și lucrurile banale ajung să fie facute cu un efort uluitor.

Transmaraton este o competiție sportivă (zeceton, semimaraton, treizeciton, maraton și ultramaraton) organizată în sprijinul a două cauze: Asociația Pădurea Copiilor și HOSPICE Casa Speranței. Aflat la cea de-a zecea ediție, Transmaraton promovează alergarea în aer liber, în orice condiții meteorologice, încurajându-și alergătorii să facă strângere de fonduri pentru cele dou

Maria-Nicoleta Baltă

Andrei, te susțin în demersul tău. Felicitări pentru cea ce faci si mult succes!
12 Sep 2021

Victor

Abia astept sa alergam impreuna, bro!
11 Sep 2021
10 Sep 2021

Raluca Ganea

Mult succes!
10 Sep 2021
Hai Andrei!
09 Sep 2021
Felicitari, Andrei!
09 Sep 2021
Succes!
08 Sep 2021
Multa sănătate copiilor, ești extraordinar, Andrei!

Iolanda

Ovidiu Rata

Succes Andrei!

Anonymous

Sansa unuii viitor mai bun trece prin cultura si invatare.
08 Sep 2021
Multumesc Andrei Agafita pentru posibilitatea de a participa alaturi de tine in acest demers nobil. Iubesc oamenii si iubesc ceea ce esti. Fie ca ceea ce facem cu totii pe acest pamant si in timpul nostru (actual ai viitor) sa fie intru cresterea noastra si a celor din jurul nostru. Mult succes si impliniri!

Anonymous

Multumesc, Andrei, ca alergi pentru a aduce o bucurie si o raza de speranta in viata celor care au fost mai putin norocosi decat noi 🙏 Dumnezeu sa te ajute sa strangi o suma cat mai mare si sa-ti rasplateasca eforturile inmiit, atat tie cat si donatorilor ♥️

Carmen

Andrei sa ai energie bune pt cei 42 de km !!!

Andrei Agafita

Va mulumesc tuturor pentru sustinere!
Andrei Agafița : Fundația HOSPICE Casa Speranței
Alerg 42km la Transmaraton 2021 pentru copii de la Școala HOSPICE!