Susține Școala HOSPICE

Status: Fundraising

HOSPICE Casa Speranței oferă servicii de îngrijire paliativă copiilor și adulților care suferă de boli incurabile.

Serviciile sunt oferite în centre de zi, ambulatorii și unități proprii pentru internare din Brașov și București, la domiciliul pacienților și în spitalele partenere. Întregul sprijin al fundației este gratuit și oferit necondiționat bolnavilor și familiilor acestora, indiferent de condiția materială, starea socială și mediul din care provin pacienții.

HOSPICE este o casă, un refugiu și un simbol care ne amintește tuturor că nu suntem singuri și că ne putem alia pentru a crea clipe de normalitate, atunci când până și lucrurile banale ajung să fie facute cu un efort uluitor.

Vrei să fii fundraiser? Contactează Organizația

Evenimente fundraising

31 Dec 2020

Daruieste ziua ta ~ 2020

In beneficiul: Susține Școala HOSPICE

Prin galantom.ro îți poți îndemna prietenii care vor să iți cumpere un cadou de ziua ta să facă în schimb o donație pentru una dintre cauzele beneficiare cu care rezonezi.

Donatii
31 Dec 2019

Dăruiește ziua ta ~ 2019

09 Sep 2018

Ciucas X3 ~ 2018

In beneficiul: Susține Școala HOSPICE

Ciucas X3 este concursul de alergare montana organizat de C.T.A. Ciucas Ploiesti desfasurat in Muntii Ciucas, avand 3 curse semimaraton, maraton si ultramaraton.

Donatii
05 Sep 2018

Expediție românească pe Großglockner & Eiger (24 August – 5 Septembrie)

In beneficiul: Susține Școala HOSPICE

Großglockner, cu altitudinea de 3.798 m deasupra n.m., este vârful montan cel mai înalt din Austria, situat în partea de sud a masivului Hohe Tauern, la granița dintre Carintia și Tirolul de Est.